PDA

View Full Version : Cum Va Alegeti Seriile Anime Pe Care Le Urmariti?

Muza chan
15th November 2007, 13:47
Alegeti varianta pe care o considerati ca fiind cea pe care o folositi de obicei. (As fi vrut sa se poata alege mai multe optiuni, dar nu este posibil.)

Am ales: dupa rating-urile date de useri (AniDB, AnimeNews, etc)

Shing
15th November 2007, 14:47
мне хватает титл скрина(с персонажами из этого анимэ) и списка жанров для безошибочного выбора :furious: - а если ещё будет кульный опенинг и я его услышу + если какой-нить интересный кадр увижу из анимэ - ваще в 10ку обычно попадаю:)

Qwerty
15th November 2007, 16:55
Ну лично я большинство раз читаю мангу если понравилась смотрю анимэ, ну и ешё я орентируюсь по отзывам тех людеи которые уже смотрели..

REDDEVIL
15th November 2007, 22:30
In principiu am inceput cu animeurile celebre (adica "MUST SEE!") iar mai apoi am inceput sa ma concentrez asupra unui stil mai mult shi anume CP (Cyberpunk) insa sfaturile shi recomadarile de la prieteni sau de pe forum tot ma ajuta la alegerea lor.

BlackCross
15th November 2007, 23:22
Două criterii: Dupa recomandari + gen: samurai, psychological, horror.

Kuroda
16th November 2007, 01:45
De obicei, la intamplare ori ceea ce imi cade in mina.

Recomandarile ori review'urile sunt prea subiective. Unuia poate sa-i placa, altuia nu, shi invers.

ECEHuH
22nd November 2007, 00:59
Foarte des eu ma uit un anime, dupa ce vad un AMV facut dupa dinsul, care mi-a placut. :)

Carrot
22nd November 2007, 21:31
бывает что-то типа:

-я вчера нашару напаролся на это. оно у тебя есть?
-да, есть.
-дай посмотреть))))

и я смотрю :)

Ryuu
22nd November 2007, 21:35
Eu ma scap la pedegeabaXD Maiinscurt le privesc pe toate indiferent de tipul animeului:full:

Cookiz
24th November 2007, 11:37
Ma bazez pe genul anime'ului.Mai rar cele fantasy,mai des celelalte,daca am privit anime'ul nu mai citesc manga si invers.Depinde.
Nu ma bazez pe parerile altor persoane.Dar,nici nu privesc tot ce gasesc(nu tot ce zboara se mananca :dunno: )

Revolt
24th November 2007, 12:25
de obicei eu imi aleg anime-urile dupa recomandari

moon-bird
12th December 2007, 15:24
dupa recomandari- tot ce spune muza-chan ca e bun => ca e bun...simplu, nu?

BlackCross
12th December 2007, 17:43
dupa recomandari- tot ce spune muza-chan ca e bun => ca e bun...simplu, nu?
She's your anime-sensei or smth!? :happy2:

moon-bird
15th December 2007, 09:52
smth like that:) i know her since i began to watch anime, like 2-3 years or smth...almost every anime i watched is due to her...so u could call her a that...^_^

sameer
29th December 2007, 01:35
De obicei ma uit dupa comentariile celor care lau privit.Alta data atrag atentie la screen-urile facute din anime,si daca imi plac atunci privesc.Altadata ma orientez dupa gen,adica eu vreau sa spun ca nu ma limitez doar la un singur gen,dar la mai multe

adrian1369
26th February 2008, 13:42
Dupa recomandari ori comentariile altora apoi privesc daca in primele 20 min se intampla ceva intrmrmeresant sau ma atrage tema merita de privit altfel shift+delete!

lazifyre
29th February 2008, 15:31
reading the description or anime's which aren't very popular, popular is usually crap, u watch it once and get fed up after this "once" or smth else ...
ex. for me lame is death note and naruto(i'm excepting smth interesting from shippuuden) the same (except ep. with zabuza and haku, they ROCK!)

p.s. sry i'm absent ... problems with internet, dunno when i'll solve 'em
all depends on that lousy mtc

Miliko
7th August 2008, 02:45
mai des dupa recomandari shi tot odata intru pe TMD apoi ma uit care animeuri dupa continut imi place mai mult

REDDEVIL
7th August 2008, 02:53
TMD sucks IMO...

Slade
7th August 2008, 03:00
it's forum sucks.
as for downloads.. i'm sattisfied very well with piratebay or isohunt thank you)

ontop ,
1) recomandari.
2) OST gasesc pe undeva.
3) storyline-ul.
4) Felul in care e desenat.

Kratos
7th August 2008, 03:01
TMD sucks IMO...

...by default XD
Cele mai bune batchuri le-am găsit pe www.isohunt.com. Mereu mă adresez la el cînd văd că a apărut pe www.anidb.net nouă serie de Bleach sau D.Gray-Man.

Eu nu caut ceea ce nu ştiu - iată cum caut eu XD
Em găsind o denumire sau un torrent ce m-a intrigat trag o privire pe anidb la descriere şi deja trag concluzii.

Slade
7th August 2008, 03:03
isohunt rawks!

REDDEVIL
7th August 2008, 03:04
...by default XD
Cele mai bune batchuri le-am găsit pe www.isohunt.com. Mereu mă adresez la el cоnd văd că a apărut pe www.anidb.net nouă serie de Bleach sau D.Gray-Man.

Eu nu caut ceea ce nu ştiu - iată cum caut eu XD
Em găsind o denumire sau un torrent ce m-a intrigat trag o privire pe anidb la descriere şi deja trag concluzii.

+1! isohunt rawks! anyway "google is our friend" asha ca eu caut tot ce am nevoie acolo, mai ales cand e vorba de ceva rar, iar cu releasurile la anime caut pe AniDB sa vad ce echipa le face shi daca sunt in HD, preferabil :)

isohunt rawks!
lolz XD

Kratos
7th August 2008, 03:06
caut pe AniDB sa vad ce echipa le face shi daca sunt in HD, preferabil :)

Un plus mare p-u acest site. Exact aşa fac şi eu şi e tare comod să vezi ce echipă la ce episod a ajuns. Astfel ştiu ce să caut. Am dedus un nou criteriu de căutare :)

Miliko
7th August 2008, 03:12
AniDB ziceti trebuie de incercat daca voi spuneti ca este bun

REDDEVIL
7th August 2008, 03:13
Un plus mare p-u acest site. Exact aşa fac şi eu şi e tare comod să vezi ce echipă la ce episod a ajuns. Astfel ştiu ce să caut. Am dedus un nou criteriu de căutare :)

sa nu uitam ca shi calitatea subingului tot depinde de echipa :)
da e foarte folositor insa nu vei gasi nimic de downloadat direct de pe site daca astacautzi, este doar o baza de date.. :)

Slade
7th August 2008, 03:19

i'm always cheking there if the anime is out , yea.. it's basicly a good info Anime DataBase.

Miliko
7th August 2008, 03:47
baze de date..... super

Hikaru
7th August 2008, 08:54
eu studiez ce spun altii, dupa care, daca e bun, incep sa-l privesc...

BlackCross
7th August 2008, 11:43
Cat despre anime trackers - tokyotosho rupe.

LastSamuray
7th August 2008, 12:08
Dupa recomandarile prietenilor....uneori caut si eu singur ceva )

niner_007
24th September 2008, 22:50
- ca sa gasesc un potential anime: recomandari/discutii, drawings, storyline, popularitate, caractere, gen (in ordine)
- dupa care daca dupa primele x episoade nu e interesant nu ma mai uit, insa as putea sa mai incerc un attempt dupa delta t perioada

BeyonDeath
25th September 2008, 07:42
anidb.net

Ryuu
27th September 2008, 21:05
wikipedia sau recomandari de la alti otaku

REDDEVIL
28th September 2008, 00:48
... de la alti otaku

unde otaku? O_o

Ryuu
28th September 2008, 17:13
pai,prieteni de-ai mei care sunt fani anime

BlackWing
28th September 2008, 17:26
pai,prieteni de-ai mei care sunt fani anime
Anime fan shi otaku nu-i tot aceeashi! Am in vedere p-u a fi otaku nu e destul doar sa fii fan.
P.S. Mereu mă uit pe forumuri de acolo pot găsi ceva normal:ok:

Ryuu
28th September 2008, 18:06
Eu stiu foarte bine ce inseamna otaku,sheesh...E asa de greu sa crezi ca am astfel de prieteni?
p.s sunt si eu otaku,anime is my way of life,im obsessed,ok?

BlackWing
28th September 2008, 18:21
Obsessed:afraid: It's hard to belive... However... ok how u say.
(My brainzzz are fucked again:( )

yori
29th September 2008, 02:22
Eu le aleg la intimplare sau dintr-un anumit gen XP