PDA

View Full Version : Anime-uri In Care Castiga Raul (Atentie... poate contine spoilere!)

Muza chan
28th November 2007, 11:04
Definesc Răul: Personajul negativ, Cel care vrea sa cucereasca lumea/universul, Cel care vrea sa conduca lumea/universul, Organizatia criminala de orice tip, Imperiul, Zeul malefic, Demonul ;)

N-am intalnit prea multe anime-uri in care sa castige raul. Sau macar terminate in coada de peste, cu posibila interpretare ca cei negativi au invins.

(Vreau exemple de anime-uri cu sfarsit de genul:
- Death Note: Light castiga si devine kami
- Slayers: Dark Star distruge lumea
X: Dragon of Heavens castiga si Pamantul e distrus.)

M-ar interesa o lista cu asa ceva si eventual comentarii. Daca faptul ca cei negativi inving, a adus un lucru nou, a dat valoare sau nu anime-ului.

devil may cry
29th November 2007, 21:02
It`s good that there are anime in wich Evil wins, it`s boring to always see a Happy Ending @_@

Nicolae
29th November 2007, 22:17
maybe there are anime with unhappy endings , but i don't remember any of them with evil as winer:crafty:

Revolt
30th November 2007, 19:47

Stii nu prea tin minte ca Light sa castige caci am terminat de privit azi totul si am vazut ca Nira o castigat sau totusi gresesc ceva:?: :?: :?: :?: :?: . Da in rest nu prea am vazut sau n-am atras atentia

Muza chan
30th November 2007, 20:38
Revolt:
Nu gresesti in ce priveste sfarsitul de la Death Note, ai inteles insa gresit exemplul meu. Nu am zis ca Light ar castiga, era un exemplu in genul "daca Light ar castiga". La fel si la celelalte exemple, unde nici unul din cei rai nu castiga.

yori
10th December 2007, 18:34
Cred ca in aceasta categorie de animeuri s-ar incadra Tokko si Jigoku Shojo , desi in ambele totul pare sa se temine cu bine "raul" gaseste o alta cale de asi continua existenta .

moon-bird
11th December 2007, 21:01
daca prin "raul" se defineste si genul "drama" adica unde personajul principal moare, atunci cred ca RomeoXJuliet este un exemplu destul de bun...what, the're both dead, aren't they?

adrian1369
19th September 2008, 08:33

DE cate mi-a aduc minte Dark star este invins

Speram la bine

Muza chan
19th September 2008, 09:09
adrian1369:
Vreau exemple de anime-uri cu sfarsit de genul:
- X: Dragon of Heavens castiga si Pamantul e distrus.)

N-ai citit cu atentie ce am spus mai sus. Nici unul din exemplele mele nu s-a intamplat, sunt ipoteze, in sensul, "cum ar fi fost daca..."

Asa ca, da, Dark Star este invins, dar la fel si Kira si Dragon of Heavens.

Ichigo.No.Invasion
24th September 2009, 23:10
Jigoku Shoujo for sure..
De ex: Jigoku Shoujo Mitsuganae.. Yuzuki moare iar Ai revine din nou in functia de Jigoku Shoujo.

BlackCross
25th September 2009, 03:05
Please use the spoiler tag...

Yuzuki era defapt demult moarta

Ichigo.No.Invasion
25th September 2009, 15:54
Please use the spoiler tag...

Yuzuki era defapt demult moarta

Ah da..am uitat! Ei..oricum ,tot e un sfarsit tragic,nu?:tears:

TotalAnarchy
25th September 2009, 16:22
Gilgamesh