PDA

View Full Version : Street Sports

Mikey
18th January 2008, 23:05
Voiam sa intreb ce credeti despre sporturile ce practica in strada?
Parkour, skate-boarding, rolele si daca nu gresesc trialul intra in list. (daca nu Reddevil sa ma corecteze.)

Eu personal sun pasionat de parkour si incetul cu incetul incep si eu sa il invat, cu ajutorul unor prieteni de-ai mei. Shtiu sa conduc bicicleta - dar nu la un nivel ca sa pot face trial. Stiu sa ma dau cu rolele ( cel putin shtiam trei ani in urma). Atita tot. Voi ce credeti shi ce stiti?

P.S. Please no off-top and other non-sense. Let at least once show ourselves as cultural people.

P.S.S. ...

P.S.S.S. Yeah, fuck it...-___-"

http://play.md/video/0ea93ca6-6059-4b48-80fb-5b049c706973

Aici eu video mic cu EVO Team. Prietenii care ma ajuta pe mine cu invata,intul sun Yoshi (cel josut in tricou negru) sji Jackis (cel in tricou verde-galben-rosu)

BlackCross
19th January 2008, 03:28
Am practicat in-line (roller)skating. Это было давно и неправдо. :)

Katss
19th January 2008, 10:50

+1

moon-bird
19th January 2008, 10:55
Oh well, what can i say...almost nothin...
i can ride the bike pretty good, but didn't try doin triks with it, nor will i
the skates are an old passion of mine...i can, but don't anymore...became an indoor freak(hate goin out)

Kuroda
19th January 2008, 13:26
Long, long time ago..."samokat downhill"!!! that was FUN, then Downhill thru the forest of Buiucani [where is "teleferic"] with my "Shkolinik" hehe, that old and creepy bastard! Every time coming home with a BIG 8 and injuries!. After grow up a little, have forget all that "sports" and addicted to Street Basket, for almost 4-5 years[forget, too much time has past] retired.

november
19th January 2008, 18:03
rolle! da! pana acum imi place foarte mult
ce tine de parcour.. mikey, eshti vravo, dar ai grija, te rog ;)

Wolfee
19th January 2008, 18:03
практиковал литр-бол, баб-склей а также бег на выносливость от ментов и учавсьвовал не раз в заплыве с водным бульбулятором =)

november
19th January 2008, 18:05
офигеть, вулфи! да ты спортсмен!!.. дворовый XD

ToXic_maiDen
19th January 2008, 22:44
daca eu m-as catai pe role asa cum ma catai pe patine.... XD Saracii pietoni... si eu mai ales....:rofl:
Mikey and Cookiz now what i mean.....XD

in rest....nu practic nimik...cindva imi placea bicicleta dar unika ce puteam eu sa fac asta citeva cercuri...~_~ atit.

ziGGy
19th January 2008, 23:07

+2

Long long time ago, am fost tare pasionat:)
Tzin minte se faceau tusovshi de roller la Politeh. de la Botanica ..ahh good times :beautiful:

BlackCross
19th January 2008, 23:59
La politeh? Eu la mezon practicam.

Inca acum mai tre sa fie Roces-urile mele pe undeva ^_^

Mikey
20th January 2008, 14:36
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/276394_c66.jpg

Acesta este "Redline Crazy Drop". E cel mai riscant drop care a fost facut pina cind de tracerii Chisinaului. El pina ce e unicul care la facut. Cel putin e unicul care are video si foto proof.

P.S. Nu a fost chiar drop pentru ca a facut landing cu roll dar asha la numit Redline.

REDDEVIL
20th January 2008, 14:50
La politeh? Eu la mezon practicam.

Inca acum mai tre sa fie Roces-urile mele pe undeva ^_^

Las ca Rostik mie mi-a povestit XD

Threadul e unul super!
In primul rand ma bucur ca Mikey se ocupa cu sporturile extreme, insa imi pare rau ca suntem doar noi 2 (cred ca la ceilatzi nu le ajunge curaj :sarcastic:)

TRIAL IS LOVE!~~ :love:
ma ocup cu acest sport de anul trecut, insa lumea nu prea shtie ce e aia trial (aici un link pe play md pentru cei interesatzi: http://play.md/Videos.aspx?tag=266&filter=None ) pentru ca este un sport relativ nou cu originele in Spania shi este urmashul MotoTrial-ului

Cateva poze cu mine de anul trecut la Aventura Parc:
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/481204_aba.jpg
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/481222_3e1.jpg

Anul acesta am incercat putzin de Snowbording insa este cam complicat pentru un incepator, toata vreamea cazi pe jos XD
Aici o poza de la Schinoasa:
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/481224_4ec.jpg

Mikey
20th January 2008, 15:58
Yay! There are 2 of us now!
Stiu la ce te referi vorbind despre trial =) Eu sunt pasionat de bicicleta destul de demult. Mai ales cind abia abia ma invatam sa merg mai aiurea. Dar pina la urma tot am ramasa la nivelul de ciclist-junior. Eu vreau la vara sa-mia schimb (finally) camera la bicileta cai moarta shi sa ies prin centru prin park sa turb un pic. Problemai ca am uitat complet cum naiab se face schimbul de camera shi cum sa aleg marimea corecta. Dumbass ><

P.S. Apropo este mare diferenta intre un bike mediu shi un bike de trial? Din cite shtiu eu mai mult e legat e hidraulica shi forma ramei/ Asha e?

P.P.S. Wicked photos dude. Yup snowboarding is a bitch. i practiced it once in Romania.

nellu
20th January 2008, 15:59
La snowbording trebuie putina rabdare si concentrare.

Mikey
20th January 2008, 16:18
Rabdarea si concentrarea se duc dea naiba daca pista e ca cea de la schinoasa.

Wolfee
20th January 2008, 21:46
ЙЕЙ!!! Красный-Чертёнок ЖЖОТ!!!! :D РИСПЕКТНАХ!!!!

REDDEVIL
20th January 2008, 21:53
Yay! There are 2 of us now!
Stiu la ce te referi vorbind despre trial =) Eu sunt pasionat de bicicleta destul de demult. Mai ales cind abia abia ma invatam sa merg mai aiurea. Dar pina la urma tot am ramasa la nivelul de ciclist-junior. Eu vreau la vara sa-mia schimb (finally) camera la bicileta cai moarta shi sa ies prin centru prin park sa turb un pic. Problemai ca am uitat complet cum naiab se face schimbul de camera shi cum sa aleg marimea corecta. Dumbass ><

P.S. Apropo este mare diferenta intre un bike mediu shi un bike de trial? Din cite shtiu eu mai mult e legat e hidraulica shi forma ramei/ Asha e?

P.P.S. Wicked photos dude. Yup snowboarding is a bitch. i practiced it once in Romania.
ok in primul rand tre sa vezi daca nu este inca ruginita XD iar daca ai intrebari tehnice cu referire la bicicleta fii liber sa ma contactezi shi eu o sa te ajut cu cea mai mare placere :).
Da ai drepate cu privire la bicicletele de trial, de obicei sunt rami cu scaunul jos , sau daca este rama pur de trial scaunul lipseshte total (O_o) shi se mai caracterizeaza prin frani excelente (de obicei hidraulice pentru sport de performantza) shi cataresc putzin (8,5-14 Kg)
Rabdarea si concentrarea se duc dea naiba daca pista e ca cea de la schinoasa.
+1! am fie vorba intre noi am cazut in ziua aia shi mam lovit binishor la cap rezultatul a fost o mica comotzie asha ca e cam periculoasa schinoasa pentru newbies ca noi :D, insa placerea este incomparabila

ЙЕЙ!!! Красный-Чертёнок ЖЖОТ!!!! :D РИСПЕКТНАХ!!!!

I think I'll blush! :blush:

Wolfee
20th January 2008, 23:54
хз, не уверен если это можно назвать спортом, но я увлекаюсь Страйк Бол-ом

REDDEVIL
20th January 2008, 23:56
That's a sport for sure! I would like to try it out, any ideas? :crafty:

alex
21st January 2008, 00:13
din pacate nimic!!!!dar as vrea ceva sa incerc,cinstit))

Wolfee
21st January 2008, 00:57
That's a sport for sure! I would like to try it out, any ideas? :crafty:

нууу...минимальные затраты порядка 150-200$ самое дорогое это привод(автомат стреляющий шариками 0,6мм, словом airsoft) эт баксов 100-150 очьки порядка 50-100 лей (без защитных очьков к игре не допускают), и камуфа и баканы лей 800 всё вместе =) ну...потом соответсно можно и привод замодить и экипу докупить =) но сам прикол что это адреналин!!!

REDDEVIL
21st January 2008, 01:21
нууу...минимальные затраты порядка 150-200$ самое дорогое это привод(автомат стреляющий шариками 0,6мм, словом airsoft) эт баксов 100-150 очьки порядка 50-100 лей (без защитных очьков к игре не допускают), и камуфа и баканы лей 800 всё вместе =) ну...потом соответсно можно и привод замодить и экипу докупить =) но сам прикол что это адреналин!!!

/or : borow it from Woofee :)

BlackCross
21st January 2008, 01:24
Gah, paintball e mai ieftin. În genere imho paintball > strikeball.

november
21st January 2008, 01:26
wolfee, а чем не спорт!, только не улечный ;)
прикинь, паркуеться бус перед правительством и из него парни в камуфле вылезают и рубяться в парке, при том, что оружие почти в точности повторяет настоящее XD
Рэд - красавчик! молодчина! ))

Wolfee
21st January 2008, 09:13
Gah, paintball e mai ieftin. Оn genere imho paintball > strikeball.

ващета разница есть, пэйнтбол комерческая тема, да и там в основном строго Deathmatch =) в страйке немного по другому, в основном идёт реконструкция сущестовавших или существующих боевых конфликтов, разница есть кароче =)

реконструкция иракского конфликта, наши братья, Англичане

http://youtube.com/watch?v=m_ql85W8yCk&feature=related

borow it from Woofee

можешь приехать на открытие, позыркать что это такое, влится в коллектив, а потом глянь да и привод возьмёшь =) открытие сезона 2008, гдет апреля так 20-ого, ато и пожже =)

wolfee, а чем не спорт!, только не улечный ;)
прикинь, паркуеться бус перед правительством и из него парни в камуфле вылезают и рубяться в парке, при том, что оружие почти в точности повторяет настоящее

1. пропорции оружия 1:1 full metal, даже в близи не отличишь от оригинала никак =)
2. хотелось бы поиграть в "захват здания правительства" XD

Mikey
21st January 2008, 10:25
2. хотелось бы поиграть в "захват здания правительства" XD

Хотелось бы поиграть в "убеди дядю Воронина за свой счёт открыть в Кишинёве:
- Скэйтшоп
- Хентай-Лэнд
- HUUUUGE Akiba Community HQ Base

Wolfee
21st January 2008, 10:34
ну знаешь, мы то можем засыпать шариками а нас могут нашпиговать свинцом =)

BlackCross
21st January 2008, 11:47
Ohkay, şi cum naiba vezi când cineva a fost nimerit? XD

gothfry
21st January 2008, 16:01
offf Parkour .. good old times .. nam practicat deam mai mult de 2 ani ..
haaa tsyn minte ka am fost kiar primii kare am ynceput sa yl practicam yn chishinau chiar ynainte de Redline .. plin tzyn minte ca pe undeva mia ramas kiar nishte ynskrieri de la antrenament .. hmm treb s caut : )

REDDEVIL
22nd January 2008, 00:06
Ohkay, şi cum naiba vezi când cineva a fost nimerit? XD

daca cade shi ishi pierde cunoshtinza... e bine! XD

BlackCross
22nd January 2008, 01:11
daca cade shi ishi pierde cunoshtinza... e bine! XD
Liek real life simulation FTW!!1 :chinewyearm:

ziGGy
22nd January 2008, 02:18
le'ts make a paintball offline ?:)

Wolfee
22nd January 2008, 14:41
Ohkay, şi cum naiba vezi când cineva a fost nimerit?

игра идёт исключительно на чесность, а если таких "бессмертных" палят то стреляют по более болевым точькаам ;)

BlackCross
22nd January 2008, 18:26
игра идёт исключительно на чесность, а если таких "бессмертных" палят то стреляют по более болевым точькаам ;)
Sincerity in WAR? Riiight...

le'ts make a paintball offline ?:)
Pro! :one:
Daca mai vrea cineva pai - de ce nu.

Wolfee
22nd January 2008, 20:18

не забывай что не все такие как ты =)

http://youtube.com/watch?v=zJNv1Ct2XUI

на глянь =)

Mikey
2nd February 2008, 18:53
Hey!
Sa nu lasam sa moara tema =)
Ieri la orle 14 -15 a fost parkour Point. Doritorii sau strins la Arca de triumf. Drept ca toti niau asteptat pe mine shi pe Oleg (Yoshi din EVO team). Scopu ponitul a fost ca cei ce se ocupa de mult sashi aminteasca totul iar eu shi inca un baiat am fost adushi de nishte prieten sa ne invatzam. Am fost foarte fain. Mam invatzat sa fac : crane, 180, practic mam invatzat sa fac underbar. Muream de ris cind Yoshi a facut fly iar dupa aceasta un fel de monkey-run x) exact ca maimuta. Apoi a facut cat-to-cat de vreo 3 ori dea rindul ce na reusit la nimeni).
Eu am primit o trauma cind erma linga Moscova. Toti shtiu parapeturile verzi?
Am incercat sa fac drop + accuracy. Mam urcat pe ultimul parapet am sarit jos. Distantza in lungime e aproximativ de 30 cm iar in inaltime jumate de metru. Am sarit de penultimul pe ultimul parapet pe diagonala in spre dreapta. Un picior a aterizat iar altul sa aninat de ceva. In rezultat am zburat vreo 2 metri shi am aterizat cu fatza in mijlocul bazinului cel mic. Din ferecire am dovedit sa fac sprijin pe miini shi fatza sa oprit in citsiva centimetri de la pamint. Pozitia mea era destul de haiosa samanam la un personaj din anime care a aetrizat pe fatza shi acum sta pe ea cum picioarele in sus. Din fericire multsumita faptului ca la timp am folit unsulente shi bandaj elastic azi ma simt mai bine si deja pot merge normal.

cRooky
2nd February 2008, 20:25

Pro! :one:
Daca mai vrea cineva pai - de ce nu.

yaaai, shootah party. Daq s stringe narod, count me in. Numa makar ku o saptamina preintipinats, s shtiu k am "strelka" .
Pew Pew Pew

gothfry
3rd February 2008, 20:41
vara anului 2005-2006 precis nu tsyn minte : )
primul cel mai riscant truk (long fall .. hz tipa asha se numea) ex membrul al ecipei X-TEAM .. me :)

[http://img.skynet.md/www_img/sh2348slos/afgvab.JPG

http://img.skynet.md/www_img/sh2348slos/qfveva.JPG

sorry de calitatea rea :)

Mikey
3rd February 2008, 21:04
sooo! Redline wasn't the first one to jump from elephant! OMFG!
Oh master Gothfry could u give me some lessons?)

REDDEVIL
3rd February 2008, 21:08
2 Gothfry fa resize la imagini (800x600) shi calitatea va fi ok :)

P.s. Mi-am spart roata :( XD

Mikey
3rd February 2008, 21:27
2 Reddevil Shit happens

REDDEVIL
3rd February 2008, 21:46
2 Reddevil Shit happens

FUck! eram asha de enervat ca s-a spart in cel mai culminant moment, am incleiat-o pe intuneric shi oricum dadea drumul KUSOOO! :pissed:

Wolfee
19th February 2008, 21:40
был в киеве купил себе эту красавицу =)

http://shop.militarist.com.ua/pictures/catalogue/medium/4960.jpg

теперь длём открытие сезона =)

devil may cry
19th February 2008, 21:44
To Gothfry :
Asta la Botanica a fost (Maritza) ?

REDDEVIL
19th February 2008, 21:46
был в киеве купил себе эту красавицу =)

http://shop.militarist.com.ua/pictures/catalogue/medium/4960.jpg

теперь длём открытие сезона =)

WOW! potzi sa o aduci la off-lline, mar de nerabdare sa o vad! :chinewyearm:

Wolfee
19th February 2008, 21:53
ну хз, если я принесу её то начьнётся массовое рукоприкладство, проще както встретимся я те покажу отдельно =)

на оффлайны я ещё не тащил такое =)

REDDEVIL
13th March 2008, 02:58
Am pus cateva filme proaspete cu trial daca pe cineva intereseaza sau doreste sa cunoasca mai mult despre acest sport extrem :http://www.torrentsmd.com/details.php?id=215990 :)

Well mam hotarat sa imi vand rama de la bicicleta daca cineva e interesat sau daca avetzi prieteni care sunt cointeresatzi in trial ash fi recunoscator daca ma vetzi ajuta :)
>>> http://www.velo.md/forum/index.php?showtopic=2154 <<<

Mikey
13th March 2008, 23:09
Вообше-то я тоже не стою на месте. Побывал на искре и на тамошней крыше начал учить волты. Я более менее освоил Cat Lip, 360 Vault, Monkey Vault (правда на короткой дистанций и едва едва получаеться). Так же улчшмл просто приземление, Fly и классический краник. Но больше всего мне понравился вид с на ночной Кишинев с крыши заброшенной больницы.

Black-Hells ラ
16th March 2008, 02:21
rolele imi plac mult ...

Parkour - de la vara dac nas imi fie lene incep shi eu sa ma prikalesc =))

Mikey
26th May 2008, 23:01
Especially for Red.
Basically we're the only ones who practice extreme sports so we should keep the theme alive by ourselves.
Ok here goes nothing.
PK progress:
Am mai perfectionat monkey vault - sar mai departe shi ma sus. Am incercat split-ul shi dash-ul. Dash-ul iese numai un sfert.

Skate progress:
AM incercat Un Slidemaster de 400 de lei de la Piata Centrala shi am incercat un Flip Brand pentru street. Diferenta se simte. Sunt apropae sa invat ollie. DIn pacate numai pe loc.

Minuses:
Cit in Pk atit shi skateboarding - controlez rau corpul shi echilibrul. Mishcarile sunt haotice. mi sa propus sa ma dezic de Pk shi sa mam ocup numai de skate.

That's all.

P.S. Waitng for the skateshop.

Angie_Magpie
26th May 2008, 23:10
how bout mikey sports? do you ride'im or hide'im..

Wolfee
26th May 2008, 23:14
...литр-болл и бабсклей! =)

REDDEVIL
26th May 2008, 23:23
Skate progress:
AM incercat Un Slidemaster de 400 de lei de la Piata Centrala shi am incercat un Flip Brand pentru street. Diferenta se simte. Sunt apropae sa invat ollie. DIn pacate numai pe loc.
Sunt nishte baietzi la ciocana care fac scanduri cel mai bine sa ei de la ei este cel mai calitativ ce poate fi la noi sau a 2-a varianta strange 100$ shi itzi ei skate ca lumea dar nu rahat de la piatza.

Mishcarile sunt haotice. mi sa propus sa ma dezic de Pk shi sa mam ocup numai de skate.
+1! Ar fi mai bine sa te concentrezi mai mult asupra unui sport extrem ca asha nu vei insushi nici unul ca lumea. Sk8ting roolz de 1000 de ori mai mult ca parkour-ul plus la asta experietza care ai chishtigat-o in PK va fi de mare ajutor daca te apuci de sk8ting iar in cazul asta va trebui sa itzi iei o scandura serioasa (asha cum am spus mai sus) caci "aparatul" pe care te antrenezi are o inmp enorma(believe me I already convinced myself a few times about that)
P.S. Waitng for the skateshop.
Yeah dream on...

Mikey
26th May 2008, 23:27
Sunt nishte baietzi la ciocana care fac scanduri cel mai bine sa ei de la ei este cel mai calitativ ce poate fi la noi sau a 2-a varianta strange 100$ shi itzi ei skate ca lumea dar nu rahat de la piatza.

+1! Ar fi mai bine sa te concentrezi mai mult asupra unui sport extrem ca asha nu vei insushi nici unul ca lumea. Sk8ting roolz de 1000 de ori mai mult ca parkour-ul plus la asta experietza care ai chishtigat-o in PK va fi de mare ajutor daca te apuci de sk8ting iar in cazul asta va trebui sa itzi iei o scandura serioasa (asha cum am spus mai sus) caci "aparatul" pe care te antrenezi are o inmp enorma(believe me I already convinced myself a few times about that)

Yeah dream on...

1. Cei care fac ANV? Nus cu mult mai bune ca rahatul de la piatza.
2. Un complete costa de la 120$. Complete = Deck+griptape+trucks.
3. Skateshopul e pe cale de deschidere, juma de marfa deja a venit acum se reapara incaperea.

REDDEVIL
26th May 2008, 23:31
1. Cei care fac ANV? Nus cu mult mai bune ca rahatul de la piatza.
2. Un complete costa de la 120$. Complete = Deck+griptape+trucks.
3. Skateshopul e pe cale de deschidere, juma de marfa deja a venit acum se reapara incaperea.

1.At least is not made in "piatza shentrala" but "Made in Podval"
2. Second hand e mai yeftin
3. shine ma rog deschide shi care sunt pretzurile? (sper ca nu 100$ pentru o pereche de shoozuri)

Mikey
26th May 2008, 23:34
1. Nush, la un cunoscut tail-ul sa rupt peste o saptamina.
2. Second-hand traieshte mai putin. O decka traieshte cel mult 6 lu8ni daca de di frecvent.
3. Pe Sandu il shtii? Asha un pushti ce mereu o decka brand shi unul din cie mai buni in moldova? Fratele lui. Preturile de la 65 in sus.

REDDEVIL
26th May 2008, 23:39
1. Nush, la un cunoscut tail-ul sa rupt peste o saptamina.
2. Second-hand traieshte mai putin. O decka traieshte cel mult 6 lu8ni daca de di frecvent.
3. Pe Sandu il shtii? Asha un pushti ce mereu o decka brand shi unul din cie mai buni in moldova? Fratele lui. Preturile de la 65 in sus.

1. Shit happends ^_~
2. la tine o sa tzina mai mult ca eshti incepator
3. cu acelashi suces se poate de comandat de pe 999.md sau e-bay ^_~

Mikey
26th May 2008, 23:41
2. Nu e necesar. Ollie shi kickfilp facute rau strica decka cel mai mult.
3. E mai placut sa ai o alegere buna in fatsa ta, ne?

REDDEVIL
26th May 2008, 23:57
2. Nu e necesar. Ollie shi kickfilp facute rau strica decka cel mai mult.
3. E mai placut sa ai o alegere buna in fatsa ta, ne?

2. rly? eu credeam ca de la slide-uri
3. Yeah why not to pay some extra money to some jew XD

Btw uite ce m-am invatzat recent :)
http://img58.imageshack.us/img58/7785/jumpzm9.th.jpg (http://img58.imageshack.us/my.php?image=jumpzm9.jpg)

Mikey
27th May 2008, 00:48
2. Nu, de l slide-uri simplu se shterg graphics. Flip-urile aterizate greshit pe mijlocul skate-ului il por rupe cu timpul. Sau daca cade decks pe o parte poate sa se intimple asha ca cele 6 sloiuri sa inceapa sa desfaca/
3. w00t! Deci tu tot umbli pe la palat?)

REDDEVIL
27th May 2008, 00:52
2. Nu, de l slide-uri simplu se shterg graphics. Flip-urile aterizate greshit pe mijlocul skate-ului il por rupe cu timpul. Sau daca cade decks pe o parte poate sa se intimple asha ca cele 6 sloiuri sa inceapa sa desfaca/
3. w00t! Deci tu tot umbli pe la palat?)

2.wakata yo!
3.rofllmo pai eu acolo cel mai des ma antrenez XD

Mikey
27th May 2008, 00:59
Iaka asha de la 1.2.3. am ajuns numai la 3. xD

Dap, la palat e chiar comod pentru skate shi trial. Din pacate ultimul timp au aparut 3 grupe neplacute acolo :
1. Dedoci-ohranici care te alunga sa nu strici "kafeliu"
2. Gopi
3. Politishti. Pe un cunoscut skater la luat la sectie pentru "vandalism" shi din cite tsin inte iau confiscat deck-a.

Eu shtiu alt loc bun care il numesc "aleea extremului" xD.
Undes sacrile la ieshirea din parc (la aleea clasicilor). Pe scari sunteti voi - trialerii. De pe parapet sar tracerii. Iar in havuz se antreneaza skaterii. Chiar e denumire buna~ne?)

REDDEVIL
27th May 2008, 01:08
Iaka asha de la 1.2.3. am ajuns numai la 3. xD

Dap, la palat e chiar comod pentru skate shi trial. Din pacate ultimul timp au aparut 3 grupe neplacute acolo :
1. Dedoci-ohranici care te alunga sa nu strici "kafeliu"
2. Gopi
3. Politishti. Pe un cunoscut skater la luat la sectie pentru "vandalism" shi din cite tsin inte iau confiscat deck-a.

Eu shtiu alt loc bun care il numesc "aleea extremului" xD.
Undes sacrile la ieshirea din parc (la aleea clasicilor). Pe scari sunteti voi - trialerii. De pe parapet sar tracerii. Iar in havuz se antreneaza skaterii. Chiar e denumire buna~ne?)

1. Cu trialu nu prea strici nimic (cate o data se intamplca sa mai lashi o urma de la rock-ring)dar tot te alunga din pricina sk8terilor shi BMX-rilor care fac slideuri pe margini shi le strica X))
2. De trialishti mai rar se "daibesc" ca majoritatea din ei nu umbla "patlatie" dar cazuri sunt X)
3. da shtiu locul cela unde se aduna tatzi emo-kidzii shi adolescentzii "stilatzi" noi il numim simplu "codru" XD

adrian1369
27th May 2008, 01:21
3. da shtiu locul cela unde se aduna tatzi emo-kidzii shi adolescentzii "stilatzi" noi il numim simplu "codru" XD

Da stiu ce vrei sa spui XD

REDDEVIL
27th May 2008, 01:34
no you don't! XD

uite aici un video care m-a inpresionat!
1.Nici odata nu am shtiut ca se poate te trialit pe asha rahat O_o
http://de.youtube.com/watch?v=HWOVRHVZFjk
2. BMX+Peasant= http://www.dailymotion.com/video/x4q8lk_5050-bmx-thats-it-cameron-wood_street
Tipul ma uimeshte cu trucurile lui "shiobaneshti" XD

Mikey
28th May 2008, 15:49
Ai pus acelashi link de 2 ori x)
Mde . Cred ca unui maestru nu trebuie Trial bike ca sa fie bun x)

REDDEVIL
28th May 2008, 22:20
Ai pus acelashi link de 2 ori x)
Mde . Cred ca unui maestru nu trebuie Trial bike ca sa fie bun x)

фак мой мозг! В рот мне ноги! am incurcat :( shi am editat :)

Mikey
20th June 2008, 12:24
The peasant is good x) Or was good x)

Skateboarding progress: I forgot how to do Ollie.

REDDEVIL
21st June 2008, 01:45
The peasant is good x) Or was good x)

Skateboarding progress: I forgot how to do Ollie.

Foarte original!
Am mai schimbat azi nishte piese la bike, acum este mai conntrolabil, fac progrese nu shaga!

Mikey
21st June 2008, 01:48
Foarte original!
Am mai schimbat azi nishte piese la bike, acum este mai conntrolabil, fac progrese nu shaga!

Happy for ya. The only progress I made is not falling before doing a ollie. And of course Im better at the lazy vault.

Fly
http://i011.radikal.ru/0806/48/f2c4bcf37a05.jpg

REDDEVIL
21st June 2008, 01:51
Pacat ca numai noi ne ocupam aici cu asha sporturi...=/ tema moare...

SOCOL
21st June 2008, 01:54
а секс без презерватива относится к экстримальным видам спорта? тогда я в теме.

REDDEVIL
21st June 2008, 01:56
а секс без презерватива относится к экстримальным видам спорта? тогда я с вами.

YES! post some pics with you in action! X))

SOCOL
21st June 2008, 01:58
YES! post some pics with you in action! X))

тебе дрочить не на что?))))

Apollyon
21st June 2008, 02:00
Ребята, а паркуром здесь кто-то занимается? Если да, подскажите что делать. Хочу начать.

REDDEVIL
21st June 2008, 02:03
тебе дрочить не на что?))))
nop am deja foto cu o "blonda", am copiat-o din "Our faces" X)))
2 Apollyon Petronas Buildings drop X))) intreaba-l pe Mikey ca el se ocupa

SOCOL
21st June 2008, 02:05
Ребята, а паркуром здесь кто-то занимается? Если да, подскажите что делать. Хочу начать.

для начала удостовериться в наличии медицинской страховки. остальное уже фигня.

REDDEVIL
21st June 2008, 02:07
для начала удостовериться в наличии медицинской страховки. остальное уже фигня.

ai uitat sa mai adaugi "curaj" ^_~

SOCOL
21st June 2008, 02:08

херня. застрахуешь свою жопу как дженнифер лопез, никакой смелости не надо, будешь лишь искать проблем на нее)

Apollyon
21st June 2008, 02:10
Мда... мир продажен и мёртв.))

Mikey
21st June 2008, 02:14

В принципе - я. Но я так, начинаюший любитель. У меня плохая координация тела а это мешает + приземляюсь как топор.

Для начала хочу спросить - какой у тебя рост? А то иногда слишком большой рост обуза. При том же underbar-e.

А для начала посомтри Tutorial Video.
http://torrentsmd.com/forum.php?action=viewtopic&topicid=31859&page=1

Bullshit! All u nead r ballz! Big iron ballz so the dont hurt when u fall xD

SOCOL
21st June 2008, 02:19

хрена. нужен хороший стимул. типа сторожа в черещневых садах с ружьем, набитым солью.

Apollyon
21st June 2008, 02:22
Mikey - 190 cm. Совсем плохо?))

Сокол - бл*ть! Такой "сторож" (читать, полу-умный баран) жил у меня во дворе! Каждый раз когда мы с ребятами лезли на дерево, он в нас целился! И это при том, что он вечно что-то бурчал, но явно не по-русски, так что мы не понимали ни одного слова. XD

Mikey
21st June 2008, 02:26
хрена. нужен хороший стимул. типа сторожа в черещневых садах с ружьем, набитым солью.

Как насчет двух сторежевых собак и сторожа с обыкновенным ружьем а так же неопределенного количества наркоманов энд авер стафф?
Для справки: Через это надо пройти чтобы забраться на крышу заброшенной больницы в Долине Роз.

Mikey - 190 cm. Совсем плохо?))

Многовато) Но если с координацией во время полета все в порядке и тоже самое с гибкостью тела то все пучком) Ты почитай форумы и приходи посомтреть что и как на Поинты.

balaclaava
21st June 2008, 10:39
sk8 dar dupa o trauma mai serioasa am fost nevoita sa las treaba deshi sper sa kontinui :)

REDDEVIL
22nd June 2008, 00:24

same shit different languages X)))

Mikey
22nd June 2008, 00:34
sk8 dar dupa o trauma mai serioasa am fost nevoita sa las treaba deshi sper sa kontinui :)

Oh rly? And what did u learn to do?

REDDEVIL
22nd June 2008, 00:39
Oh rly? And what did u learn to do?

salto mortalez X))

balaclaava
22nd June 2008, 10:03
ollie,kickflip,nollie,heelflip
b/s 50-50 grind,nollie 50-50

REDDEVIL
28th June 2008, 19:54
astazi a avut loc un concurs de trial, bmx shi street la lacul de la ieshirea din Chishinau, a fost destul de fain. poze pun mai tarziu :)

REDDEVIL
7th July 2008, 02:31
era cat pe ce sa uit de poze, iata cateva din ele:
Something like - >: ( XD
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890842_13b.jpg
8O
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890844_c6d.jpg
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890845_7f3.jpg
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890846_e86.jpg
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890847_4a7.jpg
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890848_a05.jpg
http://www.torrentsmd.com/imagestorage/890849_216.jpg
Btw the kid is only 12 but he truly rawks!

P.s ieri am rupt o pereche de pedale! F-U-C-K! :yells:

BlackCross
7th July 2008, 02:37
Bine ca numai pedale... :hehehe:

REDDEVIL
7th July 2008, 03:20
Bine ca numai pedale... :hehehe:

oasele la loc cresc dar pedalele nu X)

BlackCross
7th July 2008, 09:59
oasele la loc cresc dar pedalele nu X)
Vei gândi aşa până nu te strădui "foarte" bine.

REDDEVIL
7th July 2008, 10:38
Vei gвndi aşa pвnă nu te strădui "foarte" bine.

crede-ma ca situatzii au fost de tot felul shi ash zice chiar critice, dar nimic nu m-a facut sa ma opresc sa iubesc sportul dat, din contra cu creshterea performantzelor creshte dorintza shi motivatzia de a continua. Pentru mine nu este o pasiune de ieri pe azi, e ceva permanent. :)

REDDEVIL
15th July 2008, 02:12
Hey extreme people! Ce se mai aude pe la voi? nimic? X)) Ok atunci zic shi yo ce se mai intampla la moment pe la mine. Din pacate nu ma dau cu bicicleta ca nu am obada din urma, dar va aparea undeva vineri shi recent am hotarat sa construiesc al doilea bike... ceva mai performant ofc. Astept sa aud ce nou mai e pe la voi, Mikey? X))

SOCOL
15th July 2008, 02:24
http://www.verycool.ru/smile/impossible.files/image001.jpg

http://www.verycool.ru/smile/impossible.htm

вот настоящий экстрим!))

REDDEVIL
15th July 2008, 02:27
:omg: Now I see there is no point in going on... :(
p/s/ No friskin' spam in my thread ! >.<

Mikey
15th July 2008, 03:12
:omg: Now I see there is no point in going on... :(
p/s/ No friskin' spam in my thread ! >.<

Whos thread u said it is?

Well the only progress I maid is making a front-flip...into a pool. Yup Im notready to make it outside yet.

REDDEVIL
29th July 2008, 22:18
http://img372.imageshack.us/img372/1641/legen9.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=legen9.jpg)http://img515.imageshack.us/img515/763/leg2ta7.th.jpg (http://img515.imageshack.us/my.php?image=leg2ta7.jpg)
Ieri X)))
NU va apucatzi copii de Trial daca vi e frica de asha ceva X)))
p.s. (am scapat ushor doar cu o contorsie X)))

Slade
7th August 2008, 01:55
sper ca iti e mai bine)

astazi am fost in centru cu skate-ul , am intilnit niste prieteni vechi.. nici n-am stiut ca se ocupa tot cu skating-ul o_O ... in schimb am inteles cum CORECT sa fac ollie si kickflip.. all i need now is long.. hardcore training )

REDDEVIL
7th August 2008, 01:59
sper ca iti e mai bine)

astazi am fost in centru cu skate-ul , am intilnit niste prieteni vechi.. nici n-am stiut ca se ocupa tot cu skating-ul o_O ... in schimb am inteles cum CORECT sa fac ollie si kickflip.. all i need now is long.. hardcore training )

....shi de un sk8park XD
Merci, e mai bine, am ieshit deja de 3 ori cu bicicleta, sincer sa fiu nu mam astepat nici eu sa imi revin asha de rapid... bine ca nu mi-au pus gips ca degeaba o faceam chiar mai multe probleme era sa creeze X)))

Slade
7th August 2008, 02:03
ZOMG , u heal faster than naruto o_O
x))
as for sk8park , know any? ))
for me.. for now , La palat e super.

REDDEVIL
7th August 2008, 02:12
ZOMG , u heal faster than naruto o_O
x))
as for sk8park , know any? ))
for me.. for now , La palat e super.
Frankly speaking I don't care about pain, is something usual for me X))

La palat suxxX)) , cat despre sk8park sunt zvonuri ca mai multe proiecte sunt in desfashurare, insa nimic concret (ca de obicei=/) deasemenea sa dicutat intrebarea shi cu alpinmarin - asociatzia care a organizat concursul republican de "Bike Trials" shi "BMX" insa intrebarea a ramas deschisa, sa speram ca se va realiza ceva in viitorul apropiat pentru ca un sk8park e foarte necesar pentru a ridica performantzele rideri-lor.

Slade
7th August 2008, 02:18
La palat suxxX))

the emo there suxxX! ))

As for the projects .. well , i hope the idea/project won't be forgotten and thrown away somewhere in a beaurocraut's cabinet archive...

btw , still problems with your manga cafe? or is everything in progress as planned for world domination? :hehehe:

REDDEVIL
7th August 2008, 02:23
the emo there suxxX! ))

As for the projects .. well , i hope the idea/project won't be forgotten and thrown away somewhere in a beaurocraut's cabinet archive...

btw , still problems with your manga cafe? or is everything in progress as planned for world domination? :hehehe:

Da' in genere nu prea imi place "norodul" de acolo toata ziua stau shi nu fac nimic...what to say... simple mortals... X))
Am auzit ca cineva a inceput negocierile cu primaria pentru a obtzine un lot de pamant pentru constructzia sk8parkului...
Proectul "Manga Cafe"deja a fost aparat shi evaluat, concluzia e ca societatea noastra e la ani lumina departare de a intzelege ceea ce inseamna anime... =/

Slade
7th August 2008, 02:31
Nu vreau sa fac o comparare , sau ceva de genul acesta dar pot spune una.
Emo de exemplu.. au aparut like what... 1 year ago? cel putin am auzit de acest curent vara trecuta, societatea noastra , deja intelege ce inseamna acest cuvint , curent , poate si incorect - n-are importanta , dar fac reportaje , macar ca si cu operatori amatori ) dar totusi , my point is! ca totusi i-au intrat in cap la moldovanii nostri , macar ca peste un an , dar i-a intrat .Cred ca nu va fi mult timp cind vor recunoaste si anime-ul .. dar sper ca , nu asa cum acum cunosc subcultura EMO ( chiar ca nu am vazut nici un True Emo la noi , fsckin posers) .

Daca vom reclama Anime-ul cumva poate vor asculta.. dar cine-i stie.. oamenii acum sunt indiferenti.Insa la mine , pe geanta sta un desen care l-am facut , o fata anime intr-o poza si scris I love Anime , ^_~

Miliko
7th August 2008, 02:37
eu sunt obsedata de skate insa nu am multa practica
de la shase ani am inceput sa ma dau cu rolele
patinele ma dau shi imi plac dar nu am cu cine sa ma duc la patinaj
schiuri am dar nu pre imi place
bicicleta imi place, dar nu fac trucuri
asta e tot din viata mea de sport

Slade
7th August 2008, 02:40
Viata e inainte )
Cind eram mic , verisorul avea un skate , dar nu prea puteam face multe , pe-atunci nici nu m-am gindit cit de mult imi va place )
Cu bicicleta odata am incercat sa fac un truc si am cazut cu capul in tufishuri)

Miliko
7th August 2008, 02:44
Viata e inainte )
Cind eram mic , verisorul avea un skate , dar nu prea puteam face multe , pe-atunci nici nu m-am gindit cit de mult imi va place )
Cu bicicleta odata am incercat sa fac un truc si am cazut cu capul in tufishuri)

legat de bicicleta shi trucuri eu nu ma bag am cazut shi eu cu capul in tufish aha ca mai bine las trucurile legat de bicicleta

REDDEVIL
7th August 2008, 02:56
Viata e inainte )

ma bucur cad aud ca oamenii se acupa cu asha genuri de sporturi care eu consider ca nu cer multe sacrificii doar prudentza (la fel ca in orce alt sport), shi nu sunt doar pentru tineri , spre exeplu ieri am vz un video cu un barbat de 40 de ani care se ocupa cu velo-trialul in Rusia shi ii iese chiar bine O_O am ramas profund impresionat, iar de la prieteni am auzit ca este un moshneag de 70 de ani in Mare Britanie care practica sportul dat... :)

legat de bicicleta shi trucuri eu nu ma bag am cazut shi eu cu capul in tufish aha ca mai bine las trucurile legat de bicicleta

lolz cred ca trebuia sa fie tare sweet momentul dat :sweet: X)))

Slade
7th August 2008, 03:01
Stii ce pe mine ma irita cel mai mult?
"ca sa fii un skater trebuie sa te imbraci ca unul , sa asculti muzica (teenage rock) si sa umbli in Кеды." (c) "true" moldavian sk8er

ffs , skater , asta si e idea , To Skate , not to dress like a freacking chav.

Miliko
7th August 2008, 03:02
lolz cred ca trebuia sa fie tare sweet momentul dat :sweet: X)))

Nu am idee :dunno:
eu inafara de crengute shi frunze nimic nu vedeam :giveup:

REDDEVIL
7th August 2008, 03:08
Stii ce pe mine ma irita cel mai mult?
"ca sa fii un skater trebuie sa te imbraci ca unul , sa asculti muzica (teenage rock) si sa umbli in Кеды." (c) "true" moldavian sk8er

tot timpul am urat stepeotipurile shi categorizarea oamenilor... insa se intimpla adesea sa fiu intrebat (in mod special de teenageri)ceva de genul:
"а ты кто? рокер, рэпер?"
raspunsul adeseori e:
"а мне похуй на всё это!"
Don't judge by the fucked up face, kids.
p.s. doar gopnicii pot fi pushi intro categorie caci ei sunt totzi la fel X))

Slade
7th August 2008, 03:15
Daca ma intreaba oameni ce cunosc engleza . Eu raspund clar si cuprinzator:
I don't Label myself.
Daca in rusa , а я так.. сам по себе ^^

Oh yea... Gops must die!

alrighty then.. * goes to eat *

REDDEVIL
16th August 2008, 13:43
http://www.people.md/ru/main/show_news/2248
Inceputul e la ora 17:00!!

Yuki
16th August 2008, 17:13
http://www.people.md/ru/main/show_news/2248
Inceputul e la ora 17:00!!
Я как поняла там это будет и в след выходные?Еси погода будет лучше ,то я скорее всего пойду)Увижу местных любителей спорта = )

REDDEVIL
16th August 2008, 21:55
Я как поняла там это будет и в след выходные?Еси погода будет лучше ,то я скорее всего пойду)Увижу местных любителей спорта = )

Nu shtiu maine va fi insa eu nu ma duc dupa ziua de azi cu mulii aia de parkurishti eu nu merg ma duc insa la Motocross, cine merge? :)

Slade
16th August 2008, 21:58
mulii aia de parkurishti

precisely why i didn't wanna go.
You can even tell that they are fucking chavs only looking at the photos.

Mikey
19th August 2008, 18:20
precisely why i didn't wanna go.
You can even tell that they are fucking chavs only looking at the photos.

Ara? Don't judge all the parkour culture by the looks of the idiotic people in this country. If u want to know the nice part of the moldavian parkour look at some real teams as E.V.O. or Basarabian Samurai's. Or watch Parkour Ball. Of course there are idiots half gops half - "parkurist". But that's what they are "parkourishti" like they call themselves.

P.S. I remind that the correct name for the people that practice parkour is "tracer" and not "parkourist".

REDDEVIL
19th August 2008, 23:46
Ara? Don't judge all the parkour culture by the looks of the idiotic people in this country. If u want to know the nice part of the moldavian parkour look at some real teams as E.V.O. or Basarabian Samurai's. Or watch Parkour Ball. Of course there are idiots half gops half - "parkurist". But that's what they are "parkourishti" like they call themselves.
yeah that XD
P.S. I remind that the correct name for the people that practice parkour is "tracer" and not "parkourist".

Pai asta shi am avut in vedere aia erau "parcurishti" ^_~

Wolfee
22nd August 2008, 22:46
http://img77.imageshack.us/img77/8342/img0096avv0.jpg

ыгыгыгыгы!!!
отстрел начинается =)

gothfry
22nd August 2008, 23:27
http://img77.imageshack.us/img77/8342/img0096avv0.jpg

OMG :love: ... waaaaant :nosebleed:

Wolfee
22nd August 2008, 23:32
285 EU. and it's yours =)

Angie_Magpie
22nd August 2008, 23:45
бля мы потярялы ещо аднагоо

Wolfee
22nd August 2008, 23:54
ващета потеряли ещё раньше =)

Angie_Magpie
22nd August 2008, 23:56
да не пра тепя я
зы. there goes der neighborhood..

REDDEVIL
6th September 2008, 03:01
Ofc ca nimeni nu se pricepe pe aici dar cred ca poate cuiva este interesant
My new bike! :
http://img413.imageshack.us/img413/1153/dsc0288ls2.jpg

Yuna-Ina
6th September 2008, 08:45
Ofc ca nimeni nu se pricepe pe aici dar cred ca poate cuiva este interesant
My new bike! :
http://img413.imageshack.us/img413/1153/dsc0288ls2.jpg

sugoi :hurry:

REDDEVIL
10th September 2008, 22:46
Trials vs Street 24":
http://img47.imageshack.us/img47/5680/dsc0035copyon3.jpg
http://img292.imageshack.us/img292/5550/dsc0043copybt0.jpg
http://img292.imageshack.us/img292/4412/dsc0045copyln3.jpg

Satko
10th September 2008, 23:24
Nice... de mutl te ocupi???

REDDEVIL
11th September 2008, 00:20
Nice... de mutl te ocupi???

1an 2luni adica 2 sezoane :)

Hikaru
11th September 2008, 14:54
Trials vs Street 24":

shi unde ii scaunu???

of, copii in ziua di az nu shtiu ci insamna bicicleta

cand eram de varsta voastra ma dadem cu biciclete normale:(

Mikey
11th September 2008, 17:16
shi unde ii scaunu???

Tru tru..pentru ca aceea era bicicleta iar asta e TRIAL bike x))

P.S. E foarte posibil sa ma las de parkour shi skateboarding. Skate-ul simplu ma saturat. Iar parkourul se muta pe planul doi ca un mic hobby in rind cu muzica shi fotografia. In plus - sinhronizarea shi coordinarea corpului in aer mi se dau extrem de greu.

Miliko
11th September 2008, 17:50
Trials vs Street 24":

arata superrrrrrr:beautiful:
sper ca sunt la fel de bune shi in practica:loves:
Red daca nu ma greshesc cel negru-roshu e al tau?:)

REDDEVIL
11th September 2008, 23:12
shi unde ii scaunu???

USSR WTF!
p.s. Time to open your mind
p.s.s. Please don't ask me why I don't have a seat, this is sooo annoying!

arata superrrrrrr:beautiful:
sper ca sunt la fel de bune shi in practica:loves:
Red daca nu ma greshesc cel negru-roshu e al tau?:)

Sa zicem ca una din dorintzele mele le-am indeplinit mi-am luat bike ca la unul dintre cel mai nebun trialist din lume :) Vid here: http://www.trials-forum.co.uk/forum/index.php?autocom=video&CODE=details&id=1176
Ai ghicit corect! Cat despre culoare este combinatzia mea preferata, roshul cu negru sugereaza Haosul sau instabilitatea phisica XD

Miliko
15th September 2008, 19:27
Sa zicem ca una din dorintzele mele le-am indeplinit mi-am luat bike ca la unul dintre cel mai nebun trialist din lume :) Vid here: http://www.trials-forum.co.uk/forum/index.php?autocom=video&CODE=details&id=1176
Ai ghicit corect! Cat despre culoare este combinatzia mea preferata, roshul cu negru sugereaza Haosul sau instabilitatea phisica XD
credca acuma eshti foarte fericit shi multumit ca ai bike:)
sugoi:beautiful2: mia placut foarte mult video cite trucuri :beautiful:

REDDEVIL
15th September 2008, 23:00
credca acuma eshti foarte fericit shi multumit ca ai bike:)
sugoi:beautiful2: mia placut foarte mult video cite trucuri :beautiful:

OFC! Mi-a mai ramas o nimica toata - sa ajung la performantza lor! XD

Satko
15th September 2008, 23:54
OFC! Mi-a mai ramas o nimica toata - sa ajung la performantza lor! XD

ashteptam shi noi o demostratsie a capabilitatsilor tale

REDDEVIL
16th September 2008, 00:02
ashteptam shi noi o demostratsie a capabilitatsilor tale

Care din ele? X))

Satko
16th September 2008, 17:28
Care din ele? X))

in general ash vrea sa vad de ce eshti capabil... imi place acest sport

BlackWing
16th September 2008, 22:02
I like riding the bike. Especially BMX. I can ride the rollers 2 but i'm not a big fan of it... If really I hate parkour becouse one of my friends became *tiu-tiu* and the cause is this sport! When I was 9 a tried riding the skate with my friend he was 17... In the result I broke my leg... It was so painful! From that time i never tried riding the sk8 again...XD and i think nobody will make me to do that :'(

REDDEVIL
17th September 2008, 01:03
in general ash vrea sa vad de ce eshti capabil...
U can't even imagine what I'm capable of!
imi place acest sport

O.o weird.. But glad to hear that! :)

BlackCross
17th September 2008, 01:15
U can't even imagine what I'm capable of!
O desigur, cine te va mai lauda dacă nu tu însuţi. XD

adrian1369
17th September 2008, 01:17
Lauda de sine nu miroase a bine

REDDEVIL
17th September 2008, 03:12
O desigur, cine te va mai lauda dacă nu tu însuţi. XD

DILLIGAF? X)

REDDEVIL
8th February 2009, 18:14
Un mic montaj din excursia la Orheiul Vechi, nu e cine shtie ce ca nivel al performantzelor, dar a fost tare distractiv :)
Hope you like it :)
http://vimeo.com/3103166

gothfry
8th February 2009, 19:05
Un mic montaj din excursia la Orheiul Vechi, nu e cine shtie ce ca nivel al performantzelor, dar a fost tare distractiv :)

opana .. Alexandru Diaur ???? :D
nu lam vazut de ce va timp ))))

REDDEVIL
8th February 2009, 22:34
opana .. Alexandru Diaur ???? :D
nu lam vazut de ce va timp ))))

Who? O-o

Miliko
8th February 2009, 23:19
interesant vad ca a fost ditractiva mia video mia placut :)
sooper )))) vreau shi eu)))) am avut impresia de libertate:walk:

BlackWing
9th February 2009, 00:17
Gata am hotărât, săptămâna ceasta am comandat skate, 1200 lei X) btw cineva ştie unde se poate de cumparat shoesuri cu preţ convenabil?

gothfry
9th February 2009, 08:50
Who? O-o

chiar la 00:25 secunda yn cadru apare o persoana lynga shofer, frezat scurt sh yn maiou albastru .. ap el sh e ...

BlackCross
9th February 2009, 09:20
Gata am hotărвt, săptămвna ceasta am comandat skate, 1200 lei X) btw cineva ştie unde se poate de cumparat shoesuri cu preţ convenabil?
Jumbo, etajul 4, butic Eazzy. X))

Mikey
9th February 2009, 22:28
Gata am hotărât, săptămâna ceasta am comandat skate, 1200 lei X) btw cineva ştie unde se poate de cumparat shoesuri cu preţ convenabil?

Brand?

2 Ceoss:
Same shit - is it brand or bullshit?

REDDEVIL
10th February 2009, 00:08

Spammer X)) Precis ai ceva din asta X)))

2 Mike, da e brand X)

Qwerty
10th February 2009, 00:17

Why do I get the same thought? XD

BlackWing
10th February 2009, 19:34

Hmm, am trecut de câteva ori pe alături dar aşa şi nu am intrat... da, la weekend voi vedea) Anyway, thx)) Hmm... sau poate mai bine să comand? X)

Cineva a auzit de proiectarea skate parcului de la botanica? Don't know much but my friend works hard on it X))

BlackCross
10th February 2009, 23:52

2 Mike, da e brand X)
N-am nimic din asta, just the owner's my friend and helping him out.
Brands ofcourse, Adio, Fallen, Vans, Converse etc etc

Mikey
11th February 2009, 14:43
N-am nimic din asta, just the owner's my friend and helping him out.
Brands ofcourse, Adio, Fallen, Vans, Converse etc etc

w00t! How the fcuk could i miss it?!

BlackWing
13th February 2009, 20:58
Oh, fuck! m-am încurcat cu cifrele, mi-am luat skateul de 1900 lei xD Am vrut să-mi iau "Baker" ... nu erau... so i have an "Flip" now)) Tomorrow i'l test it... hmm, i have only to take the tracks))) Don't have money... so i'l take later the shoes >.< This piece of wood is so expensive...

REDDEVIL
13th February 2009, 23:24
Oh, fuck! m-am încurcat cu cifrele, mi-am luat skateul de 1900 lei xD Am vrut să-mi iau "Baker" ... nu erau... so i have an "Flip" now)) Tomorrow i'l test it... hmm, i have only to take the tracks))) Don't have money... so i'l take later the shoes >.< This piece of wood is so expensive...

Flip rocks! Mie personal imi plac mult, ai dat 1900 lei doar pentru scandura? Sau shi rulmetzii shi rotzile?
This piece of wood is so expensive...
No shiet! Liek OMG! X)))

Mikey
13th February 2009, 23:59

O.o liek what?
Dude la Dorin se putea de luat complete cu 170 $. Prietenul meu aduce simbata asta un set de decks care le vinde cu 600 de lei (fara grip shi fara truks). Shi peste o luna mai vine un set de 12 decks.
Anyway, who the hell ripped you off?

BlackWing
14th February 2009, 20:36
O.o liek what?
Dude la Dorin se putea de luat complete cu 170 $. Prietenul meu aduce simbata asta un set de decks care le vinde cu 600 de lei (fara grip shi fara truks). Shi peste o luna mai vine un set de 12 decks.
Anyway, who the hell ripped you off?

Hey, i know Dorin and his lil bro, am luat de la ei)) And nu am luat doar deck, aici este tot setul, eu nu am avut nimic din start)) Hmm, decku 780 lei cu grip, trackurile 540, rotsile imi pare 320... and a thing... RED mentioned, rulmetzii imi pare, acolo e scris ,,Flip bearings'' vreo 180)(damn stiu doar in rusa cum xD) So impreuna in jur de 1800-1900 lei X) Anyway, i'm happy, mia ramas doar sa-l string X)) btw la Dorin a venit o partie de shoesuri ft bune, DC, rox peste vreo jumate de luna imi iau X) In jur de 800 lei)) Dar mai sunt si adio, converse... haine...)

Mikey
14th February 2009, 21:59
WTF? El parca vindea vara setul cu 170.
Paremise Red a avut in vedere rulmetsii = trucks
IMHO DC started to suck, amu unde nu te uitsi majoritatea poarta DC shi rareori ma intilnehsti ceva bun. Mie personal Adio, Supra shi osiris mai tare imi plac.

REDDEVIL
14th February 2009, 22:46
WTF? El parca vindea vara setul cu 170.
Paremise Red a avut in vedere rulmetsii = trucks
Am avut in vedere exact ce am scris acolo, zicea ca nare tracuri shi ca a dat 1900 de lei, shi intradevar mi s-a parut scump. Baietzii strang skanduri bune de 150$ din cate am auzit.

Mikey
15th February 2009, 12:45
Am avut in vedere exact ce am scris acolo, zicea ca nare tracuri shi ca a dat 1900 de lei, shi intradevar mi s-a parut scump. Baietzii strang skanduri bune de 150$ din cate am auzit.

In dependents. Totushi sunt truck-uri ft diferite. Deseori cei care se ocupa se ocuoa de skate mai demult cumpara numai deck-a iar truck-urile le ia deaparte. caci nu companiile au truck-urile stock bune. Eu ash plati mai bine cu 10$ mai mult pe nishte truck-uri de la Independent sau Silver da ash shtii ca truckurile astea le voi avea pentru citeva decks.

Apropo BlackWing - tu shtiai ca deck-a se strica in de curs de 2-3 luni?) Intai se shterge grafica, apoi se rupe tail-ul iar apoi poate sa rupa in doua dupa un drop :D

REDDEVIL
15th February 2009, 18:07
In dependents. Totushi sunt truck-uri ft diferite. Deseori cei care se ocupa se ocuoa de skate mai demult cumpara numai deck-a iar truck-urile le ia deaparte. caci nu companiile au truck-urile stock bune. Eu ash plati mai bine cu 10$ mai mult pe nishte truck-uri de la Independent sau Silver da ash shtii ca truckurile astea le voi avea pentru citeva decks.
Desigur, deacord. Truck-urile stock deseori sunt mai proste asha ca e mai bine de luat totul aparte, insa 1900 lei oricum cred k e scump X))

Apropo BlackWing - tu shtiai ca deck-a se strica in de curs de 2-3 luni?) Intai se shterge grafica, apoi se rupe tail-ul iar apoi poate sa rupa in doua dupa un drop :D
Asta asha tu inspiri sperantze in oameni? XD

Mikey
16th February 2009, 22:45
1900 e mult prea mult. Eu sa am dorintsa sa-mi string acum un deck o fac cu vreo 130$ in cel mai rau caz.

Las sa shtie x) Asta nu tsii agressive sau trial x) Unicul plus este ca un set de trcuks ajunge pe vrio 6-7 decks (in depentsa de stapin), iar rotsile pe vreo 3 decks. Ce e drept e bine ca ai ales flip, e unul dintre cele mai bune pentru street. Prima zi pe flip deja puteam odata din zece ori sa fac un ollie mic x)
P.S. mai atent cind invetsi kickflip nici un alt truc invats de noobs nu strica decka mai tare.

REDDEVIL
16th February 2009, 23:39
.... Asta nu tsii agressive...

Wtf is zat? O-o

BlackWing
16th February 2009, 23:45
...pe nishte truck-uri de la Independent sau Silver da ash shtii ca truckurile astea le voi avea pentru citeva decks.

Fury ftw!

Da, am auzit... da cred ca depinde cum faci... cate ori pe saptamina iesi, cat stai... eu de ex. ies doar la weekenduri, si cum eu is newbie acum nu fac multe, so poate flipul asa tina macar pina vara =D Anyway, pina atunci bani voi avea so no problem)) Cum ai spus, partii noi la Dorin de cate 600 lei decka? X)

Prima zi pe flip deja puteam odata din zece ori sa fac un ollie mic x)
P.S. mai atent cind invetsi kickflip nici un alt truc invats de noobs nu strica decka mai tare.

Eu in a doua zi m-am invastat sa fac ollie pin casa xD Sux a lil bit, dar singur m-am invatsat... clar am cazut de cateva ori si acum am dureri in genunchi :3
Pina la kickflip mai am...dar nu e problema, de a invatsa am de la cine X)))

Mikey
17th February 2009, 13:07
Apropo un sfat - never go to the "palat" area.
Ea inca de anul trecut a devenit, nesigura pentru skateri. Yeah, sure u may try but don't say i didnt warn ya.
http://torrentsmd.com/forum.php?action=viewtopic&topicid=32968&page=265
Vb cu baietsii se ocupa de mai demult timp cu skateboardingul. Daca vreai ea legatura cu OGL, e un prieten de-al meu, el shi inca vrio doi baietsi iese deobicei in zona Rishcani - Ciocana. Intreaba cind shi cum va putetsi intilni, te vor invatsa ei minte) Eu daca imi luam la timpul meui decka shi ma tusuem cu e mai mult poate shtiam sa fac acum mai mult de un Ollie, shi acela pricopsit) In roice cazi, nu te da cu decka singur - kinda dangerous.

2 Red:
Agressive Roller-blades :3

REDDEVIL
18th February 2009, 01:28
2 Red:
Agressive Roller-blades :3

AHa! Deja asha se numeshte? XD

Mikey
18th February 2009, 13:17
AHa! Deja asha se numeshte? XD

How the fcuk should I know? x) Shtiu ca Role=Roller Blades iar rolele pentru trucuri=agressive roller blades :3

BlackWing
18th February 2009, 13:47
Apropo un sfat - never go to the "palat" area.
Ea inca de anul trecut a devenit, nesigura pentru skateri. Yeah, sure u may try but don't say i didnt warn ya.
http://torrentsmd.com/forum.php?action=viewtopic&topicid=32968&page=265
Vb cu baietsii se ocupa de mai demult timp cu skateboardingul. Daca vreai ea legatura cu OGL, e un prieten de-al meu, el shi inca vrio doi baietsi iese deobicei in zona Rishcani - Ciocana. Intreaba cind shi cum va putetsi intilni, te vor invatsa ei minte) Eu daca imi luam la timpul meui decka shi ma tusuem cu e mai mult poate shtiam sa fac acum mai mult de un Ollie, shi acela pricopsit) In roice cazi, nu te da cu decka singur - kinda dangerous.

Palat area... of course nu ma duc singur, eu stiu ce se intimpla acolo, da mie acum nici nu-mi trebuie, mi-e de ajuns parcul... Sau daca cu cineva... mai vad)) Hmm, eu tot am niste prieteni care se pot da bine, doar ar trebui sa fac legatura, demult nu iam vazut... Yey, daq ceva am sa ma leg si de OGL... mai vad)) anyway, variante am, stiu acum ca nu-s singur, am sa ma invats X)

BlackCross
18th February 2009, 17:33
How the fcuk should I know? x) Shtiu ca Role=Roller Blades iar rolele pentru trucuri=agressive roller blades :3
Actually Rollerblade(s) e brand.
Corect e roller skates. Dar "agressive" îs: in-line roller skates. X)

Mikey
18th February 2009, 19:17
Actually Rollerblade(s) e brand.
Corect e roller skates. Dar "agressive" îs: in-line roller skates. X)

My bad x)

REDDEVIL
23rd February 2009, 00:50
http://img129.imageshack.us/img129/8823/awfuck.th.jpg (http://img129.imageshack.us/my.php?image=awfuck.jpg)
FAIL! XD
Full size pls X)))

BlackCross
23rd February 2009, 10:56
http://img129.imageshack.us/img129/8823/awfuck.th.jpg (http://img129.imageshack.us/my.php?image=awfuck.jpg)
FAIL! XD
Full size pls X)))
Legendary fail! XD

Miliko
23rd February 2009, 17:16
FAIL! XD
Full size pls X)))

XD :rofl: :rofl: :rofl:
aer................aer..................aer....... ...........cu cuvinte e mai hazliu XD

Qwerty
27th February 2009, 22:00
FAIL! XD
Full size pls X)))

Nice:ok:

REDDEVIL
28th February 2009, 03:55
Nice:ok:

glad to hear your appreciation XD

BlackWing
2nd March 2009, 19:21
Hey, guys cineva a stiut de ,,dark secret of skaters'' ? OMFG it was something :rofl: I saw a crazy guy sarind de la al doilea etaj cu decka, fuckin` sick O.o Sh nu numa asta era mai ceva decat jackass XD Apoi am aflat ca the point is to be drunk xD btw, in majoritatea filmelor cu skateri sunt filmate cand toti is bati XD Si da... daca de gandit... cand esti bat nu te temi si nu-ti pasa... imi inkipui eu ce se intipla pe la skater's party XD btw, eu taman am invatsat asha putin pop shuvit pe loc... am incercat din mers mai nu mi-am rupt spinarea xD ... Pop shuvit din mers + drunk? Heh? :crafty: Miine incerc and i don't care about myself X)

Mikey
2nd March 2009, 21:18
i don't care about myself X)

Fail. My friend didn't care about himself and was lost for parkour for liek 7 months.

REDDEVIL
3rd March 2009, 00:29
i don't care about myself X)

Yey! that's the spirit! XD
Got my new parts today from UK :moe: can't wait for the opening of this season! :cheer:

Mikey
3rd March 2009, 02:49
Yey! that's the spirit! XD :cheer:

Until you break a bone or two x)
Well, I guess who am I to judge - just the guy that tried an acurracy jump on rails and almost landed on his face :D So I guess I just forgot the fun part of extreme)
P.S. Still have the scar from that fall btw :D

BlackCross
3rd March 2009, 23:25
Well, I guess who am I to judge - just the guy that tried an acurracy jump on rails and almost landed on his face :D So I guess I just forgot the fun part of extreme)
P.S. Still have the car from that fall btw :D
Liek tawtally +1. X)))

REDDEVIL
4th March 2009, 20:10

Well then this is definitely not for you, and you better not see my injuries all over my body X))
P.s. search for number of broken bones of Travis Pastrana, that didn't make him to stop, that's why a mega respect to him!

Mikey
5th March 2009, 02:04
Well then this is definitely not for you, and you better not see my injuries all over my body X))
P.s. search for number of broken bones of Travis Pastrana, that didn't make him to stop, that's why a mega respect to him!

Actually i meant the stuff he said bout jumpin' from the second floor with a skate) You can be high as heaven but that doesn't mean your not an idiot) Not all the proskaters can do this kind of jumps. And they certainly don't land "flat" after a jump like that.

BlackWing
5th March 2009, 15:42
Actually i meant the stuff he said bout jumpin' from the second floor with a skate) You can be high as heaven but that doesn't mean your not an idiot) Not all the proskaters can do this kind of jumps. And they certainly don't land "flat" after a jump like that.

What do you expect from a drunk pro-skater? xD And of course nobody lands ,,flat'' xD Now i can't even do an ollie with high speed, so i have to learn till the rail ... till i'l brake my nose X) Yey, today or tomorrow i'm gonna buy new DC shoes))

REDDEVIL
5th March 2009, 17:28

Actually you missed my point X))). Certainly is true what you say, and I agree with you, doin' extreme while you're high is the biggest stupidity one can make X)) Yes, that truly means you're an retarded idiot X))). My point was that there is no extreme, or better said, there is no progress in extreme sports if you are constantly afraid of getting hurt.. even if that means you can brake a bone or two, I mean the pleasure you get from riding must be grater than the fear of being hurt, if you ride because you feel this way you will loose the fear of being hurt , but if you ride cuz it's cool or cuz your mate does so, then my friend you better quit, cuz it's a waste of time, better go home and find another hobby less dangerous.
P.s. dunno if you found out about Pastrana, the guy has more than 28 broken bones, 3 comas, and numberless cerebral commotion, but that didn't stopped him being the champion countless times :)
P.s.s. It's not like that I say broken bones are cool, I say we should stop vine about it, and concentrate on reducing the risk to minimum :)

Mikey
5th March 2009, 18:39
Well yeah. Extreme sports without extreme? No, thanks. i'd even say that sometimes small injuries are required as an impulse to keep you evolving to newer levels of extreme.

REDDEVIL
6th March 2009, 02:21
Well yeah. Extreme sports without extreme? No, thanks. i'd even say that sometimes small injuries are required as an impulse to keep you evolving to newer levels of extreme.

Yeah, you're right, but we always should watch our bodies from serious injuries, I mean not to to something you are totally unsure of, but always to act at the limit of what you can do, this is the key to progress. More likely this sport already got in psychology, now I can take more challenges in life and I'm not afraid of failing or falling like most of us do, frankly speaking I'm really grateful to this sport, cuz somehow it changed my way of thinking . Still the problem stays the same always: no money, no one to help us (except for those lucky guys that have the support of their relatives, but that's still not enough), few people who are practicing serious(the sad thing that they keep quitting every year =( ) and no place were to practice it (we still have those never ending problems with police and other "subcultures" X)))

Mikey
6th March 2009, 16:32
http://www.youtube.com/watch?v=cJV-jTzn8K4&feature=related
Like ouch.

REDDEVIL
6th March 2009, 20:38
http://www.youtube.com/watch?v=cJV-jTzn8K4&feature=related
Like ouch.

well now that's stupid XD

BlackCross
7th March 2009, 01:49
well now that's stupid XD
Liek tawtally O_o El chiar isi imagina ca va face landing!? o_O

Baka
7th March 2009, 10:10
Liek tawtally O_o El chiar isi imagina ca va face landing!? o_O

hmm, landing el a facut... dar nu de care a vrut)) cred ca a privit prea multe filme americane ....

BlackCross
7th March 2009, 12:31
hmm, landing el a facut... dar nu de care a vrut)) cred ca a privit prea multe filme americane ....
Well that's more of a "bail" than "landing", dar dacă judecâm că landing = atingerea solului atunci el 100% a făcut-o. XD

BlackWing
28th March 2009, 01:21
Guys, m-am ynscris la BigUpUrbanFest la sectiunea Extreme in chishinau XP
Va avea loc pe 30 aprilie X) La Skate!) Dar sunt shi alte doua sectiuni Role/BMX )) Shtiu ca posibil e o prostie din partea mea... dar, acolo vor fi rampe *_* ( da pina la deskiderea skate parcului mai am de ashteptat vre-o 4 luni xD) Shi important e sa participi, ne? And i don't give a fuck ce ymi spun, mai am inq o luna ca sa ma mai antrenez))) Shi macar ca se aduna cei mai buni skateri din orash... sh eu pe linga dinshii... m...de... anyway, it's for fun! (=
Well, am vrut sa yntreb, poate cineva de pe akiba participa sau ar vrea? X)

Mikey
28th March 2009, 01:33
Guys, m-am ynscris la BigUpUrbanFest la sectiunea Extreme in chishinau XP
Va avea loc pe 30 aprilie X) La Skate!) Dar sunt shi alte doua sectiuni Role/BMX )) Shtiu ca posibil e o prostie din partea mea... dar, acolo vor fi rampe *_* ( da pina la deskiderea skate parcului mai am de ashteptat vre-o 4 luni xD) Shi important e sa participi, ne? And i don't give a fuck ce ymi spun, mai am inq o luna ca sa ma mai antrenez))) Shi macar ca se aduna cei mai buni skateri din orash... sh eu pe linga dinshii... m...de... anyway, it's for fun! (=
Well, am vrut sa yntreb, poate cineva de pe akiba participa sau ar vrea? X)

Nah. Role - nu m-am urcat pe ele din clasa a 7. Bike - nici nu e BMx sau trial bike shi e in proces de reparatsie x) Principalu ca te-ai inscris. E vorba ca daca se va inscrie multa lume atunci skate-parkul va ramyne permanent.

P.S. Pe OGl lau inscris tot. iaka cyetva foto de-a lui.
WARNING! Multe foto sub spoiler!
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs025.snc1/2650_1068825412209_1573305013_30195941_3359680_n.j pg
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs025.snc1/2650_1068827092251_1573305013_30195944_3004243_n.j pg
http://photos-a.ll.facebook.com/photos-ll-snc1/v2112/44/72/1573305013/n1573305013_30120696_2567.jpg
http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v967/44/72/1573305013/n1573305013_30081470_1967.jpg
http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v967/44/72/1573305013/n1573305013_30081478_8130.jpg
http://photos-g.ll.facebook.com/photos-ll-snc1/v2112/44/72/1573305013/n1573305013_30120694_2052.jpg
http://photos-f.ll.facebook.com/photos-ll-snc1/v2112/44/72/1573305013/n1573305013_30120693_1799.jpg
http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v967/44/72/1573305013/n1573305013_30081518_4647.jpg

REDDEVIL
28th March 2009, 23:53
Pe 11 aprilie va fi ceva la Moldexpo, desigur ca m-am inscris,shi cred ca shi ar fi bine daca shi voi daca atzi veni :) cu vazutul sau cu participatu'. Am vb azi cu organizatorul despre ce materiale vom avea nevoie noi Velo trialishtii, probleme organizatorice,etc. Au fost shi parcourishtii insa nici urma de sk8teri, roleri, BMX-eri... anyway maine mergem cu baietzii in trip la Tiraspol sa ne dam pe acolo shi tot odata sa ii invitam shi pe Riderii de la ei. Pe 30 aprilie va fi ceva shi mai "mare" in centru, cika e vorba sa avem ceva un program special elaborat... detalii ne vor explica pe parcurs.

Miliko
29th March 2009, 15:15
Pe 11 aprilie va fi ceva la Moldexpo, desigur ca m-am inscris,shi cred ca shi ar fi bine daca shi voi daca atzi veni :) cu vazutul sau cu participatu'. Am vb azi cu organizatorul despre ce materiale vom avea nevoie noi Velo trialishtii, probleme organizatorice,etc. Au fost shi parcourishtii insa nici urma de sk8teri, roleri, BMX-eri... anyway maine mergem cu baietzii in trip la Tiraspol sa ne dam pe acolo shi tot odata sa ii invitam shi pe Riderii de la ei. Pe 30 aprilie va fi ceva shi mai "mare" in centru, cika e vorba sa avem ceva un program special elaborat... detalii ne vor explica pe parcurs.

suna interesant
ash veni cu placere sa privesc :)

BlackWing
31st March 2009, 00:39
Mikey, OGL sure is a crazy guy 8D Cred ca multa lume se va ynscrie... la vreo 50 de sk8teri se vor stringe vor sure... asta deam daq din shcoala mea participa vreo 10 baietzi... inqis totzi din clase paralele X)
11 aprilie? Hmm, prima data aud... ar trebui de vazut :)
Hmm, am yncercat sa fac fliptrick. SUX. Hillflip deam mai ushor se reusheshte X) Da totuna, la mine inq sux xD Da vreo 1-2 luni shi il voi face normal)))

REDDEVIL
15th July 2009, 03:10
Mikey, OGL sure is a crazy guy 8D Cred ca multa lume se va ynscrie... la vreo 50 de sk8teri se vor stringe vor sure... asta deam daq din shcoala mea participa vreo 10 baietzi... inqis totzi din clase paralele X)
11 aprilie? Hmm, prima data aud... ar trebui de vazut :)
Hmm, am yncercat sa fac fliptrick. SUX. Hillflip deam mai ushor se reusheshte X) Da totuna, la mine inq sux xD Da vreo 1-2 luni shi il voi face normal)))

Desigur prima data auzi ca va fi ca o repetitzie la ceea ce o sa fie pe 30 X))

- - -

http://ip.ntv.ru/news/3784/
yay! I'm a supa sta! X))
Watch the last few seconds at the ending of the reportage
P.s. The reportage itself it's bull shiet don't mind it :)

cRooky
17th July 2009, 03:09
da way, esti gata de spoturi :)
tu sh Voronin ku veliku sariti garduri
tu sh Lupu faceti salto sh other stuff
tu sh Urecheanu jucati velo-basket :)
and on and on and on :)

REDDEVIL
18th July 2009, 04:17
da way, esti gata de spoturi :)
tu sh Voronin ku veliku sariti garduri
tu sh Lupu faceti salto sh other stuff
tu sh Urecheanu jucati velo-basket :)
and on and on and on :)

O_o wat?

cRooky
23rd July 2009, 07:22
eu zik dezvolta succesul, daq ai aparut in spot, da din coate sa mai apari in citeva :)

REDDEVIL
27th August 2009, 00:52
http://vimeo.com/6274826 Moldavian BMX.
Am aparut shi aici in cadru XD